Bokusatsu Teanchi Dokuro Chan

21. května 2011 v 10:14
Mít látku, která zajišťuje nesmrtelnost, by bylo krásné, že? Nebo třeba mít látku, která způsobuje, že vůbec nestárnete. Jenže co když někdo náhodou takovou látku vynalezne a vy si jí vezmete moc brzy? Co když pak zůstanete v podobě malého roztomilého dvanáctiletého dítěte, které ale ani nemá pořádný zdravý rozum, neví si ve světě rady a už vůbec nemůže být plodné? Co když se

najednou ocitnete ve světě, kde všichni jsou malými dětmi a není, kdo by se o vás staral? A kdyby už tomu tak bylo, neznamenalo by to, že dříve nebo později by se všichni museli stát pedofily? Strašlivá myšlenka, že? Jenomže nejhorší na tom je, že stát se může cokoliv. Někde se opravdu může vyskytnout někdo, kdo je natolik chytrý, aby vynalezl látku proti stárnutí. A jediné, co nám zbývá, je, že se tomu pokusíme za každou cenu zabránit.
Tak tohle možná může vypadat jako hluboká myšlenka. Dokonce to možná opravdu je hluboká myšlenka. Ale jakmile uvidíte první scénu z Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, všechny ty vaše představy o hlubokých myšlenkách a dokonale promyšlených příbězích se rázem rozplynou. Tohle osmidílné anime vzniklé podle mangy od Ouse Mitsuny, která byla vytvořená na motivy románu od Okayu Masaki, je totiž naprosto nehorázná brutální šílená krvavá komedie plná černého humoru, který vás udeří hned na první pohled. Když jsem se na to dívala, opravdu jsem nevěřila vlastním očím. Trošku vám to tu popíšu.
Příběh se točí okolo středoškolského studenta jménem Kusakabe Sakura, který je docela normální klidný pohodový student. Je chytrý, dobře se učí a se spolužáky by vycházel relativně dobře, nebýt jistých nepříjemných okolností. Například toho, že už nějakou dobu u něj v domě bydlí velmi krásná a roztomilá Dokuro-chan, která mu prozradila, že je anděl z budoucnosti. Nad hlavou má sice svatozář a její moc je opravdu obrovská, ale o nějakých křídlech si opravdu nechte jen zdát. A samozřejmě, že když se Sakura jako obvykle vrátí ze školy domů, první, co se stane, je, že miloučká modrovlasá Dokuro-chan vezme obrovský palcát s desítkami ostnů a rozmázne s ním Sakurovi hlavu. Všude spousta krve, ale jaképak nervování. Vždyť malá Dokuro-chan to velmi jednoduše napraví, když s použitím své magické moci a pokřiku Pipiru piru piru pipiru pi!!! Sakuru zase oživí a všechna krev a vnitřnosti jsou zase zpátky na svém místě. Jenže tím to bohužel pro Sakuru nekončí, protože než aby ho Dokuro-chan nechala dělat domácí úkoly, raději s ním chce hrát hry, a o nějakém spaní si může Sakura nechat... no zdát asi ne.;)) A pak přijde velký šok, když mu Dokuro-chan oznámí, že zítra se Sakurou nastoupí do školy. A tím to vlastně všechno začalo...
Tak co bych ještě mohla dodat? Jak jste jistě pochopili, děj to sice má, ale rozhodně je zastřený spíše tou humornou stránkou. Tedy humornou, ale krvavou a taky mírně perverzní. Možná je to trochu ecchi, možná trochu horor a možná hoooodně komedie. Tak trochu by se to dalo připodobnit South Parku, i když slovníček postav je v tomto případě podstatně jinačí.;))
Charaktery jsou prostě vynikající. Sice jich tam moc není, takže nedá práci je během těch neuvěřitelně krátkých (přibližně dvanáctiminutových) osmi epizod rozvést, ale propracované jsou opravdu pěkně a opravdu mocně.
Hudba není propracovaná, ale je udělaná tak, aby ještě dokreslila humor, stejně jako neobvykle jednoduše ale naprosto geniálně udělaná animace.
Další obrovskou kvalitou tohoto anime je originalita, s jakou zpracovali autoři už mnohonásobně probrané téma nesmrtelnosti. Můžete najít tisíce příběhů o nikdy nekončícím životě, ale podobný už nenajdete.
Pro ty, co se na to chtějí podívat, ještě jednou zdůrazňuji, že je to opravdu krvavé. Přidejte si k Happy Tree Friends trochu toho děje na pozadí a pár komentářů a máte Dokuro-chan. Nicméně si asi všichni uvědomíte, že po tom, co jsem vám prozradila o Dokuro-chan, nemá smysl polemizovat, jestli během série někdo zemře.
Já ale musím přiznat, že mi krev v tomhle anime vůbec nevadila. Řezala jsem se prostě smíchy od začátku až do konce a občasné nesmysly, nesouvislosti, krvavé scény či sexuální narážky mě prostě nedovedly vyvést z míry. Jedním slovem bych to prostě označila jako Vodvaz.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama